• Üyeliği ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar https://www.facebook.com/ilkmatzum face sayfasına mesaj atarak yada onay@ogretmenforumu.com adresine mail atarak sorunlarını dile getirebilirler.

    -Üyeliğinizin tamamlanması için foruma üye olduktan sonra onay@ogretmenforumu.com mail adresine özel bilgileriniz kapalı olacak şekilde öğretmen olduğunuzu kanıtlayan bir belge göndermeniz gerekmektedir.
    Belge gönderdikten sonra http://www.ogretmenforumu.com/sms üzerinden de sms onayınızı yapmanız gerektede.

    İLKMATZUM YÖNETİM

Zincir Yöntemi Nedir? Ne amaçta Kullanılacaktır?

admin

Yönetici
Yönetici
Yeni Bir Fikir:
Arkadaşlar merhaba. Eğitim öğretime ve kişisel gelişimimize katkısı olması sebebiyle, bildiklerimizi birbirimize daha kolay anlatmayı sağlayacak bir yöntem geliştirmeye bu günden itibaren başlıyoruz.

Zincir yöntemi:
Bu yöntemle ihtiyacımız olan yazılım veya başka bir konuyu iyi bilen bir kişiye bilmeyen veya az bilen bir kişi tanımlanır. Bilen kişi, bilmeyen kişiye yardımcı olur ve bildiklerini öğretir. Öğrenen kişiye de belli bir süre sonra başka biri tanımlanır. Bu şekilde sürekli aynı kişiler yorulmamış olur ve öğrenen kişi de başka bir kişiye anlatırken pekiştirmiş olur.

Yapılabilecek Çalışmalar:
Mümkün olduğunca aynı ilçe veya aynı ildeki kişiler birbirine bağlanmaya çalışılacaktır. Bu sebeple yüz yüze tanışarak bilgi paylaşımı veya farklı illerde bile olsa bilgisayar ekran video kaydı yaparak yöntem ve teknikler paylaşılabilecek.

Zincir Yöntemi Sözleşmesi;
Her şeyden önce bu yöntem tamamen isteğe bağlı, gönüllülük esasına dayalı bir yöntem olmakla beraber kimse sizleri zorlayamaz, yapmakla sorumlu tutamaz. Ancak size harcanan vakti, emeği, fedakarlığı bir borç bilerek bu borcu bir başkasına yardımcı olarak ödeyeceğinizi hatırlatmak isteriz.
Zincir yöntemi ile öğrendiğim bilgileri, edindiğim tecrübeleri en az 2 kişi ile de paylaşacağımı,
Zincir yönteminden edindiğim deneyimi, kişisel gelişimim olduğu kadar, grup çalışmalarında kullanacağımı,
Zincir yöntemini okulumda diğer zümrelerimle de uygulayabileceğimi,
Zincir yöntemi ile bilgiyi sadece kendime değil, yakınımda, uzağımda kim ihtiyaç duyuyorsa yardımcı olmak için elimden geleni yapacağımı beyan ediyorum.
 
Üst